Relació dels premis i guardons aconseguits per la Banda Primitiva en diversos certàmens i concursos tant nacionals com internacionals.

 

Any  

Ciutat

Mestre

Premi

Obres Interpretades 

1888

València

Calvo

1r

Juana de Arco - Poeta y Aldeano

1893

València

Calvo

2n

Estrella del Norte - Rienzi

1894

València

Calvo

2n

La Cena de los Apóstoles - Dinorach

1895

València

Calvo

1r

Tristán i Isolda - Oberón

1896

València

Calvo

1r

Nocturno - Caballería Rusticana

1911

València

Palanca

2n

Roma - Erynies

1912

València

Palanca

2n

Le Roi D´is - 1812

1913

València

Palanca

1r

Coriolano - Rapsodia Noruega

1917

València

Seguí-C

2n

Roma - Maila

1918

València

Seguí-C

1r

Triana - Pallás

1919

València

Seguí-C

2n

Los Girondinos - Carnaval Romano

1919

Castelló

Seguí-C

1r

Los Girondinos - la Walkiria

1921

València

Seguí

1r

Chan D´apotheose - Leonora

1921

Alacant

Seguí

2n

Carnaval Romano - Leonora

1922

València

Seguí

1r

Hansel and Gretel - Sigurt

1923

València

Seguí

1r

El Campo de Vallestine - Rapsodia Noruega

1925

València

Soler

2n

Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Capricho Español

1926

València

Soler

2n

El Aprendiz de Brujo - Capricho Español

1928

Conca

Llopis

1r

Danzas Guerreras del Príncipe Igor - Parsifal

1929

Barcelona

Llopis

1r

La siega, Allegreto 7ª Sinfonía - Triana

1930

València

Llopis

1r

Rapsodia Española - La Siega

1940

València

Falomir

1r

Pasodoble - Preludios 

1942

València

Puig

1r

Tristán e Isolda - Tannhauser

1944

València

Cebrián

2n

4º tiempo Sinfonía de Brams - Parsifal

1944

Múrcia

Cebrián

1r

Leonora - Tannhauser

1946

València

Cebrián

2n

Leonora e Idilio Sigfrido

1948

València

Cebrián

Accésit

Sinfonía Patética - Cascanueces

1953

València

Cervera

1r

Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética

1953

Xàtiva

Cervera

1r

Rienzi - Sinfonía nº 6 Patética

1956

València

Esteve

3r

Sinfonía Fantastica - Capricho Italiano

1959

València

Blanquer

2n

Adagio Cantábile - Petrouchka

1961

València

Malato

1r

Preludio - Danza - Daphnis y Cloé

1962

València

Malato

2n

Tocata i Batalla Imperial - El Gran Cañón

1962

Kerkrade

Malato

1r i M.H.

Los preludios - la Gran Pascua Rusa

1963

València

Malato

1r i M.H.

Pinceladas Goyescas - Cuadros de una Exposición

1964

València

Malato

1r

Rienzi - Hary Janós

1965

València

Malato

1r

Rapsodia Húngara - Los Planetas 

1966

València

Malato

1r i M.H.

Casse Noissete - Cuadros de una Exposición

1966

Kerkrade

Malato

1r i C.M.

Manhathan  Simphonie - Sinfonía Sevillana

1967

València

Malato

1r i M.H.

El Lago de los Cisnes - Danzas de Galanta 

1968

València

Malato

1r i M.H.

Danzas Fantásticas - Un Americano en París

1969

València

Malato

1r i M.H.

Danzas Persas - Sinfonía nº1 de Shostakovich (1ª i 4ª )

1971

València

Malato

1r i M.H.

Sinfonía Fantástica - Daphnis y Cloé

1972

València

Malato

El Lago de los Cisnes - Sinfonía Sevillana

1974

València

Malato

1r i M.H.

La Mala Sombra - Hary Janós

1977

València

Sempere

2n

El Aprendiz de Brujo - Sinfonía Patética

1978

València

Sempere

2n

Tannhauser - Concierto para Orquesta 

1981

València

Spiteri

2n

Mare Nostrum - La Consagración de la Primavera

1984

València

García Martínez

1r

Sinfonía para Gran Banda - El Pavo Real

1986

València

Hernández

1r i M.H.

Concierto Mediterráneo - Matías el Pintor

1988

València

Hernández

1r i M.H.

Homenaje a Joaquín Sorolla - Jaque Mate

1989

València

Alegre

1r i M.H.

Cordillera de los Andes - Manhathan  Simphonie (Banda Juvenil )

1990

Le Havre

Belda

3r

2a Simfonia de A.Reed, Simfonia per a gran banda de I. Gotovsky 

1991

València

Belda

1r i M.H.

Gloses II - Metamorfosis sinfónica de P. Hindemith

1993

València

Fabra

1r

Homenaje al maestro Palau - Danzas Sinfónicas

1996

València

Ramirez

1r i M.H.

Abstracción  M. Peeters, Horacio Victorioso A. Honegger, - Agüero(pasodoble) R.Talens

1999

València

Ramirez

1r

Diàlegs descriptius R. Talens, Chout el Bufón S. Prokofiev - Lola Lujan ( pasodoble) M. Galduf

2001

València

Forés

2n

Cant al Meu Poble Juan Pérez Ribes - Concerto for Orchestra Witold Lutoslawsky

2003

Oliva

Verdeguer

1r

I Certamen de Marxes Mores i Cristianes Ciutat d'Oliva (València). Obra Obligada: Tuareg, de Vicent Martí. Obres Lliures: El somni, de A. Blanquer i El lluitador, de M. Mas Devesa. (Banda Juvenil )

2003

Altea

Forés

1r i M.H.

Festes romanes O. Respighi - Terra Mítica B. Adam 

2004

L'Eliana

Verdeguer

1r

I Certamen de Bandes Juvenils, Rotary Club l'Eliana (València). Obra obligada: Cote d’Or, de Ferrer Ferran. Obra Lliure: Oregon Fantasia para Banda, de Jacob de Haan.

2005

València

Forés

1r

"Simfonia Valentina" de S. Chulià - "A Cotswold Symphony" de D. Bourgeois 

2011

València

Moreno

1r

"De Causis, the order of de chaos" de F. Zacarés - A day in Valencia" de G. Fritze

2017

Altea

Enguídanos

1r i M.H.

“El lugarico viejo” (pasdoble) de Pablo Sánchez, “400” d’Andrés Valero-Castells, “Wine Dark Sea” de John Mackey

2019

València

Baena

1r premi

III Concurs Bankia d’Orquestres Bankia de la Comunitat Valenciana: “7a Simfonia” de Beethoven i “El Bolero” de Ravel

Si voleu escoltar gravacions en directe del Certamen visiteu la web oficial del Certamen Internacional de Bandes Ciutat de València. 

 

 

 

Exposició: Una il·lusió col·lectiva. El treatre de J. Rieta.

Pròxims esdeveniments

Agost 2020
L M X J V S D
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Pasdoble "Clarín, bicentenari"

Taller de lutheria Sergio Martí

Go to top

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand